IDEA PR

Kuidas Elisa Eestis kaugtöörevolutsiooni loob

E-residentsus pole enam midagi võõrast – ettevõtte saab luua kodus diivanil vaid minutitega. Eesti on riigina juba ammu kaugtööks valmis, kuid uuringud räägivad muud. Vaid 20% tööandjatest lubab tööd teha kontorist väljas

Kaugtöö Tegija 2017

E-residentsus pole enam midagi võõrast – ettevõtte saab luua kodus diivanil vaid minutitega. Eesti on riigina juba ammu kaugtööks valmis, kuid uuringud räägivad muud. Vaid 20% tööandjatest lubab tööd teha kontorist väljas (Statistikaamet, 2015), samal ajal 67% inimestest arvab, et paindlik töökorraldus suurendab rahulolu (Palgainfo Agentuuri palgauuring, 2016).

Olukorras, kus tulemused ei vastanud ootustele, otsustas initsiatiivi haarata Elisa, eesmärgiga tuua kaugtöö massidesse. Koostöös Elisa, Targa Töö Ühingu ja Eesti Personalijuhtimise Ühinguga PARE viisimegi läbi projekti, kus ettevõtted said näidata, et nende töötajate jaoks pole kaugtöö midagi uut ning see on nende organisatsioonikultuuri juurutatud. Edukatele ettevõttetele andsime Kaugtöö Tegija 2017 märgise.

Inspireerisime meediat rääkima kaugtöö olulisusest, vajalikest tehnilistest lahendusest ja jagasime Elisa töötajate kogemuslugusid. Kaugtöö võlusid ei pidanud paljuks proovida otse-eetris ka “Terevisiooni” saatejuht. Huviliste küsimustele vastasid mitme nädala vältel live-chat’is Elisa juhid.

Projekti jooksul said märgise 50 ettevõtet ja ilmus üle 20 meediakajastuse, sh kirjutavas meedias, raadios ja televisioonis. Teenitud meedia väärtus oli hinnanguliselt 18 800 EUR. Projektiga astuti suur samm Eesti kaugtöökultuuri edendamisel ja alustati märgise väljaandmise traditsiooni, mida plaanitakse jätkata ka järgmistel aastatel. Oskuslikult kommunikatsioonikunsti vallates on IDEA PR võimeline algatama mõttemalle murdvaid trende, mis loovad reaalseid muudatusi meie ühiskonnas.

Kaugtöö võlusid ei pidanud paljuks proovida otse-eetris ka “Terevisiooni” saatejuht. Huviliste küsimustele vastasid mitme nädala vältel live-chat’is Elisa juhid.

Seotud uudised

Rohkem kraami