Anna tagasisidet

PODCAST

Idea360

saade@idea.ee

Idea360 58: Kert Kangert – strateegiline partner on osa ettevõttest

Idea360

+372 669 1000 info@idea.ee

Meediakuu teises saates on külas Idea Havas Media tegevjuht Kert Kangert, kellega räägime meediahangetest ja meediapartneri valimisest. Reklaamijad, kelle iga-aastased meediakulutused on suured, kasutavad tavaliselt meediapartnerit. Kuidas aga meediapartnerit valida? Millised võiksid olla erinevate pakkumiste hindamise mõõdikud? Ning kas leida endale partner, kes pakub võimalikult soodsat hinda või hoopiski strateegiline partner, kellega koos äri kasvatada?

0:00 / 0:00

Idea360 58: Kert Kangert – strateegiline partner on osa ettevõttest

Saates laiendame Kerti BestMarketingis ilmunus artiklit.

Ideepunkte saatest:

  • Eestis on 70-100 kanalit, kus reklaami teha. Kõigi võimalustega end kursis hoidmine ei ole tavaliselt jõukohane.

  • Meediakonkurssi tasub korraldada, kui aastane meediainvesteeringu maht on vähemalt 100 000 eurot.

  • Meediakonkursi korraldamise intervalliks võiks olla 3-5 aastat. Ei otsi me ju iga aasta samale positsioonile uusi inimesi.

  • Konkurssi tehes tuleb selgeks teha, kas soovitakse meediaostu ja -hinna optimeerijat või pikaajalist strateegilist partnerit. Esimesel juhul on ainukeseks võtmekriteeriumiks hind ja koostööd tehakse ainult konkreetselt lähteülesandes toodud töö raamides. Seejuures jälgitakse, et agentuur ei läheks püstitatud raamidest välja – ei muudetaks kanaleid, sihtrühmi.

  • Agentuurid soovivad pigem teha koostööd klientidega, kes annavad võimaluse laiemalt mõelda ja teha omapoolseid soovitusi suurepäraste tulemuste saavutamise nimel. Teisisõnu ollakse huvitatud strateegilistest ja pikaajalistest partneritest.

  • Meediaost erinevate kvantitatiivsete näitajate (GRP, TRP, CPM) alusel on taktikaline tegevus, mitte strateegiline koostöö.

  • Strateegilise koostöö puhul on olulisel kohal äriliste eesmärkide teadvustamine mõlemalt poolelt, senise tegevuse analüüs ning alles seejärel taktikalise plaani koostmine ja elluviimine.

  • Võiks lähtuda kuldreeglist – 80% tegevustest võiks olla sellised, mille tulemustes saab olla kindel, 20% osas katsetada aga erinevaid lahendusi.

  • Strateegilist koostööpartnerit valides on konkursi hindamiskriteeriumid keerulisemad ja rolli hakkavad mängima näiteks isiklik tunnetus ja kontakt. Seepärast ei pruugi parimaks tulevaseks partneriks osutuda odavaim pakkumine.

  • Niššiagentuurid ja spetsialiseerujad ei kao kuhu kuid klient peab hindama, kui suurt hulka erinevaid partnereid ta jaksab hallata.

Kommentaarid

Teavita mind uuest saatest

Varasemad saated

PODCAST
Idea360 67: Hedwig Meidra – kommunikatsioon olgu tippjuhtkonnale võimalikult lähedal
Kuula
PODCAST
Idea360 66: Timmi ja Mägi – aktiivne suhtlus, eeltöö ja kõneisikud aitavad jõuda meediasse
Kuula
PODCAST
Idea360 65: Boost Yourself – tee sellist toodet, mida ise tahaksid osta
Kuula
PODCAST
Idea360 64: Mauri Sööt – tähendusrikkusest saab rääkida ainult siis, kui toode või teenus hea on
Kuula