Anna tagasisidet

PODCAST

Idea360

saade@idea.ee

Idea360 46: Kuidas ehitada ideaalset tiimi?

Idea360

+372 669 1000 info@idea.ee

Seekordne Idea360 episood on üles võetud nädala eest Idea kontoris toimunud loovhommikul, kus paneeldiskusioonil jagasid oma ideid ja nägemust unistuste meeskonnast ja targast töötamisest Targa Töö Ühingu juht Ave Laas, Elisa Eesti uute teenuste juht Kertu Kriisk ning Idea team lead Helle Tõnts. Vestlust vedas turundussaate toimetaja Kuldar Kullasepp.

0:00 / 0:00

Idea360 46: Kuidas ehitada ideaalset tiimi?

Mis on toimiva tiimi aluseks? Usaldus. „Inimesed peavad teadma, et igaüks tiimis on valmis endast alati andma maksimumi ning et tegutsetakse heast tahtest, sooviga saavuta parim võimalik tulemus,“ selgitas Ave Laas, kelle sõnul on optimaalne tiimi suurus kümmekond inimest. Elisa Eesti uute teenuste juhi sõnul on tiimide kokku panemisel oluline, et koos ei asuks tööle vaid ühetaolised ning ainult juhi-sarnased inimesed. „Tiimi liider peab olema selline, kelle taga inimesed koonduda tahavad. Juhi roll on teada tiimi ülesannet ning strateegiat ja ta peab olema suuteline seda ka meeskonnale selgitama,“ täiendas Kriisk.

Tiimid ei tähenda vaid ettevõtete siseseid meeskondi, vaid ka igapäevaselt koos töötavaid meeskondi klientide ja nt agentuuride vahel. Koostöö tegemiseks oluline sarnane mindset, valmisolek üheskoos eesmärkide saavutamiseks piire katsetada, vajadusel ka ühiselt tegevusplaani muuta. Ideas tegutsevad täna reklaami-, meedia-, digi- ja PR-agentuuride asemel klienditiimid, kus on ühendatud eri turundusteadmised ja oskused. „Igapäevaselt külg-külje kõrval töötav meeskond teeb kliendiga tihedamat koostööd, nad saavad rohkem üheskoos eksperimenteerida ja pakkuda loomingulisemaid lahendusi,” sõnas Idea tiimijuht Helle Tõnts.

Kas moodsas ja senini pigem start-upidele omases agiilses organisatsioonikultuuris on olulisem enesejuhtimisoskus või stressitaluvus? Kuidas juurdub kaugtöö mõtteviis kohalikes ettevõtetes? Kuidas värvatakse uusi tiimiliikmeid Elisas ja Ideas? Kes on brilliant jerks? Seda kõike kuula turundussaate uuest episoodist.

Kui sul tekib kõnelejatele küsimusi või mõtteid, mida soovid jagada, jäta need saate veebilehele kommentaaridesse.

Kommentaarid

Teavita mind uuest saatest

Varasemad saated

PODCAST
Idea360 63: Eha Talvist-Reinsalu – bränding ja müügikampaaniad käivad käsikäes
Kuula
PODCAST
Idea360 62: Kristi Jõeäär – iga bränd peab teadma, miks ta eksisteerib
Kuula
PODCAST
Idea360 61: Ailar Jüriado – performance marketing lubab tasuda ainult reaalsete tulemuste eest
Kuula
PODCAST
Idea360 60: Joao Rei – liiga palju reklaami vihjab kehvale tootele (inglise keeles)
Kuula