Anna tagasisidet

PODCAST

Idea360

saade@idea.ee

Idea360 10: plastikkaardid ei taga lojaalsust

Idea360

+372 669 1000 info@idea.ee

Lojaalne kliendibaas peaks turundusõpikute järgi olema iga äriettevõtte üks olulisematest eesmärkidest. Uuringute tulemuste kohaselt on ligi pooled lojaalsest klientidest valmis katsetama ettevõtte uusi tooteid/teenuseid ning 31% oleks nõus toote/teenuse eest maksma senisest rohkem. Seega tasub ju klientide lojaalsusesse investeerida? Kuidas on aga lood tegelikult, räägib Idea 360 turundussaate külaline Idea strateeg  Helle Tõnts.

0:00 / 0:00

Idea360 10: plastikkaardid ei taga lojaalsust

Helle sõnul investeerib enamik ettevõtteid pigem uute klientide värbamisse kui tänaste klientide hoidmisse. Tema sõnul on lojaalsuse tekkimiseks oluline juhtkonna otsus – ärieesmärkide täitmisel pööratakse esmalt tähelepanu tänastele klientidele ja nende rahulolule.

Lisaks toonitab Helle, et kliendilojaalsust ei näita plastikaartide omamine. Ideaalmaailmas ei oleks meil kellelgi rahakoti vahel ühtki kaarti. Nö plastikkaartidega lojaalsusprogrammide puhul mängib sageli rolli pigem harjumus, sooduspakkumised ja konkreetsete teenusepakkujate asukoht. Lojaalsuse tekkimiseks on üha olulisem ettevõttega sarnaste väärtuste jagamine ja ühine maailmavaade. Tõeliselt lojaalse kliendi “ülemeelitamine” on konkurendi jaoks keerulisem ning siin tulevad mängu hoopis teised tegurid kui vaid hinnakommunikatsioon.

Kuula kliendilojaalsuse saladusi ja nõuandeid saatest. Kui soovid kliendilojaaluse teemal pikemalt aru pidada, kirjuta Hellele.

Kommentaaridesse on oodatud nii tagasiside saate kohta kui ka ettepanekud teemade ja tulevaste saatekülaliste teemal.

Kommentaarid

Teavita mind uuest saatest

Varasemad saated

PODCAST
Idea360 63: Eha Talvist-Reinsalu – bränding ja müügikampaaniad käivad käsikäes
Kuula
PODCAST
Idea360 62: Kristi Jõeäär – iga bränd peab teadma, miks ta eksisteerib
Kuula
PODCAST
Idea360 61: Ailar Jüriado – performance marketing lubab tasuda ainult reaalsete tulemuste eest
Kuula
PODCAST
Idea360 60: Joao Rei – liiga palju reklaami vihjab kehvale tootele (inglise keeles)
Kuula