Idea pälvis Kaugtöö Tegija märgise

Märgisega tunnustatakse ettevõtteid, kes rakendavad eri võimalusikaugtöötamiseks

Targa Töö Ühing, Elisa ja PARE kuulutasid välja Kaugtöö Tegija 2017 märgise väärilised ettevõtted. Tunnustuse pälvis teiste seas ka kommunikatsioonikontsern Idea. Märgisega tunnustatakse ettevõtteid, kes rakendavad eri võimalusikaugtöötamiseks.

 Idea personalispetsialisti Merilin Maanase sõnul on agentuuril märgise saamise üle väga hea meel. “Oleme Idea agentuurides juba mõnda aega kaugtöötegemise võimalusi toetanud. Tänapäeval on inimesed väga liikuvad ning soovivad teha tööd neile sobivas keskkonnas ja ajal. Usun, et kaugtöövõimalus mõjub hästi ka loovusele, mis on meie agentuurile ja klientidele üks olulisematest väärtustest,” selgitas Maanas.

Märgise väljaandja Targa Töö Ühingu juhi Ave Laasi sõnul sai märgise 50 organisatsiooni. “Oleme väga rahul arvuka osavõtuga ja meil on hea meel, et ettevõtted nii aktiivselt kaugtöötamise võimalusi kasutavad.” Laas lisas, et organisatsioonid, kes märgisele kandideerisid, olid väga erineva tausta ja suurusega, nii avalikust, era- kui ka kolmandast sektorist. “Kaugtöö pole au sees ainult enam IT-sektoris, märgise saajate hulgas on näiteks ka kindlustusfirmasid, värbamis- ja konsultatsiooniettevõtteid, aga ka riigi- ja omavalitsusasutused. Usun, et Kaugtöö Tegija märgis annab tööandjatele tulevikus tööturul märkimisväärse eelise,” ütles Laas. Märgisekonkursi žüriisse kuulusid Targa Töö Ühingu, Elisa Eesti ja Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE esindajad.

Kaugtööedendaja ning ettevõtmise ühe partneri Elisa Eesti personalijuhi Kaija Teemägi sõnul olid peamised küsimused, mis välja joonistusid, seotud ametiülesannetest tulenevate piirangutega, mis ei luba töötajal ettevõtte ruumidest väljastpoolt tööd teha. “Ettevõtted seisavad tihti küsimuse ees, kuidas töötajaid mitte ebavõrdsesse olukorda panna ning mida pakkuda neile, kelle töö ei luba kohapaindlikkust. Sellisel juhul tuleks leida lahendus, kuidas neile töötajatele pakkuda alternatiivseid võimalusi aja- ja kohapaindlikumalt töötada.” Teine oluline kitsaskoht on seotud tehniliste lahendustega. “Juht peaks hoolitsema selle eest, et töötajal oleks tagatud hea internetiühendus, olenemata, kus ta ametikohustusi täidab, ligipääs vajalikele tööprogrammidele ja läbimõeldud kommunikatsioonikanalid, mille abil ühendust hoitakse.”

Kaugtöö Tegija märgise žüriiliikme Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE juhi Ene Olle hinnangul on oluline märgata, et kaugtöötaja ei jääks isolatsiooni. “Kaugtööd ei tohi võtta kui äärmuslikku olukorda, vaid loomulikku tööprotsessi osa, kus distantsilt töötaja ei tunneks end tiimist kõrvale jäetuna,” rõhutas Olle.

Märgise saajate nimekiri on üleval smartwork.ee/kaugtootegija/ lehel. Kõik need organisatsioonid võivad edaspidi märgist oma veebilehel ja muudest materjalides kasutda. Ettevõtte õigust märgist eksponeerida ja kasutada saab kontrollida samuti smartwork.ee lehel.

 

Kaugtöövõimalus mõjub hästi ka loovusele, mis on meie agentuurile ning klientidele üks olulisematest väärtustest.

Seotud uudised

Rohkem kraami